Dostawca Otc Tools | Raptor Supplies Polska

OTC TOOLS

Z siedzibą w Owatonna, Minnesota, Stany Zjednoczone, OTC Tools produkuje narzędzia diagnostyczne i naprawcze dla przemysłu produkcyjnego i motoryzacyjnego. Czytaj więcej

FILTRY

Konserwacja floty i pojazdów

Narzędzia ręczne

Magazynowanie

Instalacja wodna

Hydraulika

Electrical

Pneumatyka

Materiały laboratoryjne

Silniki

Instrumenty testowe

HVAC i chłodnictwo

obróbka

Smarowanie

Konserwacja floty i pojazdów FILTRY

Mechanika samochodowaWyświetl wszystkie

 • Narzędzia hamulcowe

  Narzędzia do hamulców OTC obejmują szeroką gamę narzędzi do serwisowania hamulców zaprojektowanych do pomocy w serwisowaniu hamulców bębnowych w pojazdach. Posiadają również zestawy piast kół, klocki zamienne, odpowietrzniki hamulców, wskaźniki klocków hamulcowych, napełniacze do cylindrów głównych i zestawy narzędzi do zacisków hamulca postojowego.

 • Wózki samochodowe

  Wózki samochodowe OTC służą do przemieszczania pojazdów po zdemontowaniu układu napędowego. Posiadają regulowane gwintowane siodełko podnoszące z gumowymi nakładkami i 5-calowe kółka z polipropylenu. Wózki te są w stanie obsłużyć maksymalne obciążenie 1800 funtów.

 • Narzędzia układu napędowego

  Narzędzia do układu napędowego OTC pomagają w serwisowaniu pasków rozrządu / łańcuchów rozrządu i uszczelek głowicy, aby zapewnić dokładne ustawienie rozrządu. Obejmują one zestawy narzędzi do krzywek, narzędzia do montażu osi, zestawy narzędzi do krzywek głównych i pręty wsporcze.

 • Narzędzia specjalne do silników

  Specjalistyczne narzędzia do silników OTC obejmują mierniki naprężenia pasków, instalatory wyważarek głównych harmonicznych i różne płytki do demontażu tulei w różnych rozmiarach otworów.

 • Narzędzia do wyciągów

  Narzędzia wydechowe OTC obejmują klucze do czujników, które mają elastyczną konstrukcję głowicy do usuwania uporczywych lub uszkodzonych czujników O2. Posiadają również szczypce do zawieszania do usuwania gumowych wieszaków układu wydechowego.

 • Narzędzia systemów paliwowych

  Narzędzia do układów paliwowych OTC są używane do napraw i konserwacji układów paliwowych. Obejmują one zestawy do czyszczenia wtryskiwaczy paliwa, gniazda sondy lambda, zestawy do wzbogacania propanem oraz zestawy narzędzi do odłączania przewodów paliwowych

 • Narzędzia do ogrzewania i chłodzenia

  Narzędzia OTC do ogrzewania i chłodzenia, takie jak wysokowydajne pompy próżniowe 4 CFM, są używane z układami klimatyzacji wykorzystującymi HFC, HCFC i CFC. Posiadają odlewaną ciśnieniowo aluminiową obudowę i przesunięte łopatki obrotowe, zintegrowany zawór zwrotny, zawór Iso-Valve i wytrzymałą podstawę z poliwęglanu.

 • Klucze do filtrów oleju

  Klucze do filtrów oleju OTC są przeznaczone do usuwania nakręcanych filtrów oleju w zastosowaniach związanych z konserwacją, transportem i produkcją samochodów. Wybrane modele mają regulowaną konstrukcję z wytrzymałymi szczękami zapewniającymi maksymalny chwyt.

 • Narzędzia do zawieszenia

  Narzędzia do zawieszenia OTC obejmują narzędzia do tulei tylnego zawieszenia, zestawy serwisowe przegubów kulowych, zestawy rozpórek zacisków piasty, klucze do drążków kierowniczych i powiązane akcesoria niezbędne do serwisowania tulei zawieszenia pojazdu.

Narzędzia do podnoszenia samochodówWyświetl wszystkie

 • Stojaki silnikowe i dźwigi

  Wysokiej jakości stojaki silnikowe OTC utrzymują ciężkie silniki wysokoprężne lub benzynowe w powietrzu do prac naprawczych i konserwacyjnych.

 • Gniazda serwisowe

  Podnośniki serwisowe OTC obejmują wytrzymałe podnośniki pneumatyczne i stojaki oraz hydrauliczne podnośniki serwisowe z kółkami do łatwego transportu. Mogą podnieść maksymalny ładunek 10 ton i są oferowane z różnymi materiałami uchwytów i długościami.

 • Gniazda transmisji

  Podnośniki przekładniowe OTC nadają się do podnoszenia zespołów silnika / mostu pędnego, akumulatorów autobusów elektrycznych, zespołów osi napędowych i zbiorników gazu. Obejmują one podnośniki niskiego podnoszenia i podnośniki układu napędowego o maksymalnym udźwigu odpowiednio 2200 i 2500 funtów.

 • Stojaki na pojazdy

  Regulowane stojaki OTC do dużych obciążeń ze stalową podstawą służą do utrzymywania ładunków, takich jak pojazdy, stalowe rolki i ciężkie rury do 20 ton w pozycji podniesionej. Mogą zapewnić wsparcie podnoszenia między 15-1/4 a 44-1/4 cala.

Podnośniki samochodowe / sprzęt garażowyWyświetl wszystkie

 • Dolly bębna hamulcowego

  Wózki do bębnów hamulcowych OTC są przeznaczone do montażu, demontażu lub transportu nieporęcznych bębnów hamulcowych samochodów ciężarowych i zespołów piast. Są one wyposażone w tylne opony pneumatyczne, podnośnik z mechanizmem zapadkowym z 14-calowym pionowym podnośnikiem, składaną rączkę oraz pokładową tacę na smar i skrzynkę narzędziową.

 • Kruszarka filtra oleju

  Kruszarki filtrów oleju OTC są idealne do kruszenia filtrów oleju w operacjach motoryzacyjnych, konserwacji i recyklingu. Wybrane modele mają dużą komorę kruszenia do obsługi do 4 filtrów jednocześnie i są dostępne w wersjach pneumatycznych i elektrycznych/hydraulicznych.

 • Systemy podnoszenia pojazdów

  Systemy podnośników samochodowych OTC są odpowiednie do miejsc, w których ograniczona powierzchnia podłogi lub brak jasnego dostępu komplikuje elewację. Mają pojedynczy kontroler, który działa po obu stronach systemu, zapewniając płynne podnoszenie poziomu od spodu opon do podłoża.

Narzędzia do konserwacji samochodówWyświetl wszystkie

 • Specjalistyczne narzędzia motoryzacyjne

  Specjalistyczne narzędzia OTC dla motoryzacji obejmują szeroką gamę stalowych, zestawów ściągaczy kół kierownicy, narzędzi do regulacji sprzęgła, zestawów ściągaczy koła zamachowego, narzędzi do demontażu kół pasowych i środków do czyszczenia filtra oleju napędowego.

 • Łowcy wątków

  Gwinty do gwintów OTC służą do wycinania, czyszczenia lub przywracania gwintów zewnętrznych na części. Te narzędzia do nacinania gwintów są krytyczne w przypadku otworów gwintowanych obciążonych momentem obrotowym, takich jak otwory na śruby głowicy cylindrów w kadłubie silnika.

Zewnętrzne części samochodoweWyświetl wszystkie

 • Zewnętrzne akcesoria samochodowe

  Obejmuje zestawy do wymiany uszczelek cylindrów samochodowych przeznaczone do uszczelnienia szczeliny między różnymi częściami cylindra hydraulicznego. Zawiera 2 smarowniczki Alemite, zewnętrzny pierścień ustalający, uszczelnienie w kształcie litery U, ustalacz poślizgu, drążek wycieraczki, tuleję cylindra oraz pierścień ustalający i nakrętkę

Smary samochodoweWyświetl wszystkie

 • Odwadniacz płynu

  Lekkie i przenośne odsysacze cieczy do usuwania lub usuwania szerokiej gamy płynów, w tym olejów silnikowych, chłodziw i smarów do przekładni z małych silników, kamperów, pojazdów ATV i zbiorników

Diagnostyka i przeglądy samochodoweWyświetl wszystkie

 • Zestawy testerów

  Obejmuje zestawy testerów szczelności cylindrów OTC Tools, zestawy do wykrywania UV, zestawy tech-scope, oszczędzacze pamięci, testery akumulatorów i analizatory ciśnienia/temperatury paliwa używane do wirtualnej diagnozy pojazdów

O narzędziach Otc

Katalog narzędzi OTC obejmuje termometry na podczerwień, testery akumulatorów, narzędzia diagnostyczne, ściągacze, rozdzielacze łożysk, podnośniki serwisowe, chwytaki, podnośniki układu napędowego, światła robocze, młotki serwisowe, urządzenia do monitorowania ciśnienia w oponach, klucze, nasadki, odsysacze płynu, narzędzia do zawieszenia i hydraulika lakierki. Marka ściągacze do łożysk pilotażowych przeznaczone są do ściągania łożysk prowadzących z czopów wału korbowego oraz do demontażu i montażu części/komponentów w warsztatach samochodowych. Te ściągacze do łożysk OTC Tools mają wbudowaną płytkę ograniczającą, która zapobiega obracaniu się szczęk ściągacza po przyłożeniu siły. Posiadają trójnikowy uchwyt ułatwiający obsługę i eliminujący wszelkie wymagania dotyczące dodatkowych narzędzi. Te ściągacze do łożysk pilotowych mają stalową konstrukcję poddaną obróbce cieplnej, która jest odporna na trudne warunki przemysłowe. Ściągacze łożysk prowadzących OTC Tools poddawane są rygorystycznym testom, które przekraczają ich znamionową nośność, zapewniając pełne bezpieczeństwo użytkownika w środowiskach przemysłowych.

Narzędzia OTC termometry na podczerwień są przeznaczone do pomiaru temperatury powierzchni celu w zastosowaniach motoryzacyjnych. Te termometry na podczerwień mają zintegrowaną soczewkę optyczną do precyzyjnego zbierania wypromieniowanej energii podczerwonej i dostarczania bardzo dokładnych pomiarów w szerokiej skali temperatur. Termometry te mają również wbudowany wskaźnik laserowy do precyzyjnego pomiaru temperatury powierzchni. Posiadają wizualne wskaźniki niskiego poziomu baterii, które ostrzegają z wyprzedzeniem o niskim poziomie baterii. Wybieraj z szerokiej gamy urządzeń ściągających OTC Tools i narzędzi specjalistycznych, takich jak prasy hydrauliczne, stojaki do silników, systemy podnoszenia, zaciskarki i wózki kołowe, na Raptor Supplies.

Rzeczy do rozważenia

Alternatywne odsyłacze

Numery części narzędzi OTC często odnoszą się do różnych Robinaira produkty. Tak więc, jeśli szukasz urządzenia OTC Tools, które jest przestarzałe lub niedostępne, istnieje duże prawdopodobieństwo, że mamy dostępny odpowiednik.

Wysyłka

Te narzędzia diagnostyczne są niewielkie i wymagają kompaktowego opakowania. Nadają się do przesyłek kurierskich i frachtu lotniczego.

Główne nazwy handlowe

Narzędzia OTC Przewaga konkurencyjna

Narzędzia OTC ściągacze Grip-O-Matic

Narzędzia OTC Ściągacze Grip-O-Matic oferują konstrukcję przypominającą szczękę, zapewniając całkowity chwyt elementów maszyny (sprzęgła, łożyska i koła pasowe) podczas ściągania. Szczęki te można zablokować w miejscu, aby zapobiec ewentualnym poślizgom podczas wyciągania części. Ściągacze szczękowe OTC Tools mają konstrukcję ze stali poddanej obróbce cieplnej, która jest odporna na trudne warunki przemysłowe. Dodatkowo, te mechaniczne szczęki można łatwo dostosować do chwytania szeregu sprzęgieł, łożysk i kół pasowych w zależności od wymagań aplikacji.

Oprogramowanie OTC Genisys Evo

Oprogramowanie OTC Tools Genisys Evo diagnozuje usterki w pojazdach do zastosowań związanych z konserwacją i naprawą samochodów. To oprogramowanie jest instalowane w narzędziach diagnostycznych OTC Tools w celu wykonywania różnych kontroli, w tym kalibracji czujnika bocznego, resetowania odstępów między przeglądami/serwisami, kontroli pola alternatora, kalibracji czujnika IVD itp.

Ściągacze Grip-O-Matic

Ściągacze te mają konstrukcję szczękową, zapewniając pełną przyczepność elementów maszyny (sprzęgła, łożyska i koła pasowe) podczas wyciągania. Szczęki tych ściągaczy można zablokować, aby zapobiec ewentualnym poślizgom podczas wyjmowania części. Ich konstrukcja ze stali poddanej obróbce cieplnej jest odporna na zginanie / pękanie połączeń pod dużymi obciążeniami, zapewniając trwałość. Dodatkowo, te mechaniczne szczęki można łatwo dostosować do chwytania szeregu sprzęgieł, łożysk i kół pasowych w zależności od wymagań aplikacji.

Często Zadawane Pytania

Jakie środki bezpieczeństwa stosujemy podczas używania ściągaczy OTC Tools?

 • Użytkownik powinien sprawdzić ściągacz pod kątem pęknięć, wgnieceń lub nadmiernego zużycia przed wyjęciem elementu maszyny. Dodatkowo należy sprawdzić śruby dociskowe ściągacza pod kątem śladów zatarcia lub zatarcia.
 • Użytkownik powinien wybrać rozmiar ściągacza w zależności od wymagań aplikacji. Należy zauważyć, że nośność znamionowa ściągaczy nie jest przekraczana do pracy.
 • Przed wyjęciem użytkownik powinien zapewnić prawidłowe wyrównanie pomiędzy ściągaczem a przedmiotem obrabianym. Ściągacz powinien być osadzony na obrabianym przedmiocie, który ma zostać usunięty.
 • Przed przyłożeniem jakiejkolwiek siły, przykryj obrabiany przedmiot ściereczką ochronną lub osłoną, aby powstrzymać latające pęknięcia i zanieczyszczenia.
 • Użytkownicy nie powinni używać żadnego klucza udarowego do wywierania nacisku na ściągacz, a raczej stopniowo naciskać ręką.
 • Użytkownik powinien nosić atestowaną ochronę oczu, taką jak osłona twarzy lub okulary ochronne.

Jakie są rodzaje ściągaczy?

Dostępne są różne ściągacze do wyciągania elementów w maszynach i pojazdach, takich jak płyty rozdzielające łożyska, ściągacze łożysk, ściągacze z młotkiem ślizgowym i ściągacze typu prętowego.

Jakie są zastosowania ściągaczy OTC Tools?

Ściągacze OTC Tools służą do usuwania różnych części, takich jak koła zębate, łożyska i koła pasowe z wałów. Narzędzia te mają wiele ramion (dwa lub trzy), które krążą wokół części i dociskają śrubę, która koncentruje się na końcu wału, zapewniając pewny chwyt.

Jakie są zastosowania ściągaczy szczękowych OTC Tools?

Ściągacze 3-szczękowe OTC Tools są używane do demontażu piast kół, kół zębatych i kół pasowych w różnych zastosowaniach związanych z konserwacją samochodów.