GUARDAIR

Od 1942 roku Guardair Corporation jest wiodącym producentem narzędzi pneumatycznych i przecinaków do uszczelek. Guardair ma siedzibę w Chicopee, MA, Stany Zjednoczone. Czytaj więcej

FILTRY

Pneumatyka

Sprzątanie

Instalacja wodna

Magazynowanie

Narzędzia ręczne

Zapięcia

Lakierki

Przesył mocy

Instrumenty testowe

Sprzęt na zewnątrz

HVAC i chłodnictwo

Smarowanie

Pneumatyka FILTRY

Narzędzia pneumatyczneWyświetl wszystkie

 • Akcesoria do wiatrówek

  Obejmuje zestawy do regeneracji zaworów pistoletu pneumatycznego, mankiety węża wlotowego / wylotowego, zakrzywione narzędzia do czyszczenia, uchwyty pistoletu pneumatycznego, szczotki podłogowe i adaptery kątowe używane do konserwacji i napraw narzędzi pneumatycznych. Dostępne w połączeniach żeńskich do żeńskich i męskich do żeńskich

 • Dysze do wiatrówek

  Zaprojektowany do użytku z pistoletami powietrznymi do wydmuchiwania kurzu, cieczy i zanieczyszczeń podczas suszenia i chłodzenia elementów. Cechują się rurami wykonanymi z aluminium / mosiądzu / stali i zapewniają redukcję poziomu hałasu. Oferowane w rozmiarach wlotów 1/4 i 1/8 cala  

 • Wiatrówki

  Idealny do dostarczania strumienia powietrza pod wysokim ciśnieniem w celu usuwania pozostałości i cząstek pyłu z trudno dostępnych miejsc, takich jak narożniki rur i przenośniki. Warianty oferowane w zakresie wskaźników zużycia powietrza od 10 do 330 scfm

 • Złącza obrotowe

  Idealny do zapobiegania ściskaniu i załamywaniu przewodów pneumatycznych, a także zapewnia optymalny przepływ powietrza i zmniejszenie sztywności systemu. Oferowane w wersjach 1/4 cala NPT i szybkozłączach  

Węże pneumatyczneWyświetl wszystkie

 • przewody powietrza

  Nadaje się do stosowania z króćcami, zaciskami i kołnierzami w celu kontrolowania przepływu płynu i przenoszenia sprężonego powietrza do dysz i innych narzędzi pneumatycznych. Konstrukcja z nylonu / poliuretanu zapewnia odporność na olej, wodę i tłuszcz

 • Kable zabezpieczające węże
 • Rury

Części zamienneWyświetl wszystkie

 • W częściach

  Obejmuje węże powietrzne, zespoły wydechowe, zawory odcinające wlotu powietrza, zawory spustowe cieczy, sprężyny ustalające, złącza powietrza, uszczelki, szczotki z okrągłym włosiem, płyty montażowe Mac Vac i stalowe osłony bębnów. Kompatybilny z dyszami Venturiego Guardair 75LJ, U75LJ, 75XT i U75XT

Sprzęt dystrybucyjnyWyświetl wszystkie

 • Szybkozłącza pneumatyczne

  Wtyczki łącznikowe z gwintem zewnętrznym NPT do łatwego montażu na końcówkach wlotów narzędzi i węży pneumatycznych. Potrafi wytrzymać ciśnienie do 150 psi  

O Guardair

Obszerny katalog Guardair obejmuje bezpieczne pistolety pneumatyczne, odkurzacze na sprężone powietrze i powiązane akcesoria do czyszczenia przemysłowego i usług konserwacyjnych. Katalog wiatrówek Guardair obejmuje wiatrówki PalmJet, Laser, Syphon, Thumbswitch, Ultra, Classic i Big Series. Guardair pistolety powietrzne ułatwiają usuwanie zanieczyszczeń oraz bezkontaktowe suszenie i przedmuchiwanie. Jednostki te mają ergonomiczną konstrukcję z uchwytem pistoletowym, zapewniając większy zasięg i niemęczącą pracę. Dostępne są w wersjach o wydajności zużycia powietrza od 8 do 150 scfm. Wybieraj z szerokiej gamy tych pistoletów pneumatycznych wraz z innymi produktami i akcesoriami, takimi jak złącza obrotowe, szybkozłącza pneumatyczne, węże powietrzne, bębny transportowe i dysze Venturiego do precyzyjnych pomiarów płynów w gradiencie ciśnienia poniżej krytycznego i przy stałym przepływie, wł Raptor Supplies.

Rzeczy do rozważenia

Alternatywne odsyłacze

Numery Kod producenta firmy Guardair krzyżują się z indywidualnymi odniesieniami do równoważnych numerów modeli Vulcan Hart, Watts, Vestil i Parker. Tak więc, jeśli szukasz produktów konkurencji, które są niedostępne lub przestarzałe, są szanse Raptor Supplies ma dostępne równoważne produkty Guardair. Klienci mogą również odwoływać się do większości produktów, korzystając z ostatnich 5 cyfr numeru modelu.

Wysyłka

Produkty Guardair mają małe, średnie i duże rozmiary i są dostarczane w wielu kawałkach, dlatego wymagają starannego pakowania, ponieważ niektóre produkty mogą ulec uszkodzeniu podczas transportu. W związku z tym są dostarczane frachtem lotniczym i przesyłką kurierską przy minimalnych przestojach.

Główne nazwy handlowe

Przewagi konkurencyjne Guardair

Cichy test dyszy tłumika

Minimalizują niebezpieczne poziomy hałasu i można je łatwo połączyć ze standardowymi oprawami w stylu Chicago. Dysze te mają całkowicie metalową obudowę z izolowanymi uchwytami dla wygody użytkownika.

Odkurzacze do ślepych otworów

Odkurzacze te bezpiecznie i skutecznie zasysają materiał, który utknął w nieprzelotowych otworach. Zmniejszają potencjalnie szkodliwe cofanie się wiórów i dodatkowe czyszczenie powodowane przez wydmuchiwanie zanieczyszczeń. Wersje mają silne podciśnienie pneumatyczne i mieszadło pneumatyczne na żądanie, które rozluźnia i usuwa wióry lub zanieczyszczenia głęboko osadzone w szczelinach lub ślepych otworach. Dołączony wąż ssący o długości 5 stóp zapewnia elastyczny zasięg, a przejrzyste okienko gwarantuje precyzyjne pozycjonowanie w celu uzyskania maksymalnej wydajności. Są przystosowane do montażu na dowolnej pionowej powierzchni i są wyposażone w odporny na chemikalia pojemnik o pojemności 5.5 galona oraz standardowy filtr powietrza.

Często Zadawane Pytania

Co to jest osłona chipa On-Guard?

Chroni przed niebezpiecznym cofaniem się wiórów podczas czyszczenia sprężonego powietrza i jest zgodny z normą OSHA 1910.242 (b). Ten produkt nakłada się na bezpieczny pistolet pneumatyczny, aby zapewnić natychmiastową zgodność i nadaje się do czyszczenia z bliska lub na stole.

Czy dopuszczalne jest przyklejenie spustu wiatrówki (tryb „zawsze włączony”), aby zapewnić stały przepływ powietrza?

Chociaż takie podejście nie jest wyraźnie zabronione przez przepisy OSHA, Guardair go nie zaleca. Wyłączenie funkcji „martwego człowieka” wbudowanej w mechanizm spustowy może spowodować, że narzędzie pneumatyczne zacznie się obracać i poważnie zranić kogoś.

Jaka jest zaleta bezpiecznych pistoletów powietrznych Guardair w porównaniu z prostymi rurami?

 • Proste rury są nieefektywne, ponieważ wymagają znacznie więcej sprężonego powietrza niż odpowiednio zaprojektowany bezpieczny pistolet pneumatyczny, aby zapewnić taką samą siłę ciągu.
 • Rury proste są często sterowane zaworem kulowym, któremu brakuje funkcji „martwego człowieka” występującej w mechanizmie spustowym pistoletu pneumatycznego.
 • Rury proste nie są ergonomicznie zaprojektowanymi narzędziami, dlatego z czasem powodują zmęczenie operatora.
 • Ponieważ proste rury nie są zgodne z wytycznymi OSHA ograniczającymi ciśnienie wyjściowe, które jest mniejsze niż 30 psi w przypadku ślepego zakończenia, są one niezgodne z prawem i niebezpieczne.

Jakiego rozmiaru przewodu pneumatycznego potrzebuję, aby uruchomić mój bezpieczny pistolet powietrzny Guardair?

 • Ogólnie rzecz biorąc, w przypadku pistoletów pneumatycznych Guardair z wlotami 1/4 cala NPT potrzebne są przewody pneumatyczne o średnicy wewnętrznej 1/4 cala lub większe.
 • W przypadku broni pneumatycznej z wlotami 3/8 cala NPT wymagane są przewody powietrzne o średnicy wewnętrznej 3/8 cala lub większej.
 • Do broni pneumatycznej z wejściem NPT 3/4 cala potrzebne są przewody powietrzne o średnicy wewnętrznej 3/4 cala lub większej.
 • Linie powietrzne można zawsze projektować jako większe niż to konieczne, ale nie mniejsze, aby zapewnić ciąg znamionowy.

Dlaczego moja wiatrówka nie ma mocy?

 • Z powodu niewymiarowych linii powietrznych
 • Ze względu na niewymiarowe złącza i/lub okucia
 • Niewystarczająca wydajność lub ciśnienie powietrza w instalacji