Seria LOVEJOY EC, złącza z pojedynczą belką, otwory metryczne


Sprzęgła elastyczne są idealne do łączenia dwóch obracających się wałów, które nie są odpowiednio wyrównane, aby przenosić moment obrotowy z jednego wału na drugi. Sprzęgła elastyczne składają się z dwóch piast i łącznika. Każda piasta jest przymocowana do wału, podczas gdy pająk zgina się między piastami, aby zniwelować niewspółosiowość...nt między wałami. Niewspółosiowości wałów są przeważnie promieniowe/równoległe/kątowe i powodują komplikacje podczas przenoszenia mocy obrotowej z jednego wału na drugi w postaci obciążeń, wibracji, naprężeń i innych sił, które zmieniają się w zależności od rodzaju niewspółosiowości.czytaj więcej

FILTRY
Typ otworu: Znudzony , Materiał piasty: Aluminium , Wpust: Bez klucza , Rozmiar wpustu: Brak wpustu , Materiał: anodowanego aluminium , Maks. Niewspółosiowość kątowa: 5 stopni. , Maks. Temperatura robocza: 200 stopni. fa , Maks. Prędkość: 10000 rpm , Niewspółosiowość równoległa: 0.005 " , Seria: Seria EC , Styl: Śruba zaciskowa , System miar: metryczny , Typ: Sprzęgło jednowiązkowe
StylModelNominalny moment obrotowykoniecNiewspółosiowość osiowaOtwór BRozmiar otworuRozmiar śruby zaciskowejRozmiar złączaRodzaj sprzężeniaCena
A
68514456668
1.8 In.lbs.anodowanego aluminium+/- 0.01 "3mm-M2.5ES050-471,03zł
B
68514456678
5 cali-funtówanodyzowane± 0.010"-5mmM2.5EC075Sprzęgło jednowiązkowe-
Zapytanie ofertowe
B
68514456680
5 cali-funtówanodyzowane± 0.010"-6mmM2.5EC075Sprzęgło jednowiązkowe-
Zapytanie ofertowe
A
68514456676
5 In.lbs.anodowanego aluminium+/- 0.01 "4mm-M2.5EC075-509,73zł
B
68514456690
11 cali-funtówanodyzowane± 0.010"-8mmM3EC100Sprzęgło jednowiązkowe-
Zapytanie ofertowe
B
68514456692
11 cali-funtówanodyzowane± 0.010"-10mmM3EC100Sprzęgło jednowiązkowe-
Zapytanie ofertowe
A
68514456688
11 In.lbs.anodowanego aluminium+/- 0.01 "6mm-M3EC100-600,55zł
A
68514456700
17 cali-funtów--12mm x 12mm--EC112Pojedyncza belka659,86zł
B
68514456698
17 cali-funtówanodyzowane± 0.010"-10mmM3EC112Sprzęgło jednowiązkowe-
Zapytanie ofertowe

Seria EC, złączki jednobelkowe typu zaciskowego, otwory metryczne

Sprzęgła do belek sterujących ruchem są elastycznymi złączami, które wykorzystują jedną lub więcej spiralnych szczelin wyciętych w pojedynczym kawałku metalowego pręta, tworząc w ten sposób centralną sekcję sprężyny znaną jako belka lub spirala śrubowa. Części belek tych sprzęgieł uginają się, aby kompensować niewspółosiowość, jednocześnie kontynuując przenoszenie mocy między dołączonymi wałami.
Lovejoy aluminiowe sprzęgła jednobelkowe typu zaciskowego są przeznaczone do równoległych, kątowych i osiowych niewspółosiowości wałów wymagających mniejszej masy i zerowego luzu. Złącza jednobelkowe typu zaciskowego Lovejoy są zalecane do stosowania w lekkich zastosowaniach, takich jak sprzęganie serwomotoru ze śrubą pociągową w systemach sterowania ruchem.
Te złącza jednowiązkowe mają krótszy czas reakcji w porównaniu ze złączami ze stali nierdzewnej. Te złącza belek kompensują niewspółosiowość równoległą do 0.005 cala, niewspółosiowość kątową do 5 stopni i ruch osiowy do 0.01 cala. Te łączniki belek typu zaciskowego można instalować lub wymieniać bez ruchu wałów. Te jednobelkowe złącza Lovejoy mają jednoczęściową konstrukcję z wykończeniem z anodyzowanego aluminium, co zapewnia dłuższą żywotność w porównaniu ze złączami z ruchomymi częściami. Są odporne na korozję i mogą pracować w maksymalnej temperaturze 200 stopni F.

Używa

Elastyczne sprzęgła do przenoszenia mocy, takie jak sprzęgła belek Lovejoy, są odpowiednie do operacji, w których występuje pewna akceptowalna niewspółosiowość. Te spiralne sprzęgła mogą kompensować przesunięcie równoległe, ruch osiowy i niewspółosiowość kątową między dwoma wałami. Te aluminiowe złącza są idealne do operacji, w których wymagany jest wysoki poziom responsywności. Sprzęgła wiązki Lovejoy nadają się do lekkich zastosowań związanych z przenoszeniem mocy w sprzęcie medycznym, narzędziach do obrazowania, analizach laboratoryjnych, maszynach kodujących, małych pompach, napędach, silnikach i tachogeneratorach. Te złącza typu pojedynczej belki są również używane do obróbki skrawaniem, oprzyrządowania oraz różnych zastosowań związanych z kontrolą ruchu i automatyzacją.

Mechanizm pracy

Łączniki belek Lovejoy są wykonane z jednego, solidnego kawałka aluminiowego pręta. Te łączniki jednobelkowe mają spiralne szczeliny na całej długości łącznika. Podczas przenoszenia mocy spiralne szczeliny tych sprzęgieł belek automatycznie dopasowują się do różnych przesunięć równoległych, ruchu osiowego i niewspółosiowości kątowej między dwoma wałami.

Korzyści

 • Niski moment bezwładności: sprzęgła belek Lovejoy mają niski moment bezwładności, aby zapewnić minimalny opór podczas przenoszenia mocy, gdy zmienia się prędkość obrotowa. Wartość momentu bezwładności zależy od wielkości sprzęgła i średnicy otworu sprzęgła.
 • Całkowicie metalowe sprzęgło: Łączniki belek Lovejoy mają całkowicie metalową konstrukcję i nadają się do lekkich zastosowań związanych z przenoszeniem mocy. Ich aluminiowa konstrukcja zapewnia wysoką tolerancję sprzęgła na chemikalia, ciepło, korozję i niekorzystne warunki. Te sprzężenia belek mogą z łatwością pracować w warunkach narażonych na wstrząsy i wibracje.
 • Konstrukcja zerowego luzu: Konstrukcja zerowego luzu sprzęgieł belek Lovejoy zapobiega jakimkolwiek ruchom kątowym i niewspółosiowości między obracającymi się wałami. Gwarantuje to, że napędzany sprzęt nie ulegnie uszkodzeniu, a maksymalna dokładność i wydajność pozycjonowania zostanie utrzymana w całym procesie przenoszenia mocy.
 • Możliwość dużej niewspółosiowości kątowej: Sprzęgła jednobelkowe Lovejoy mogą działać zarówno w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, jak i zgodnym z ruchem wskazówek zegara, bez poświęcania możliwości momentu obrotowego. Te sprzęgi belki mają środek sprężyny (nazywany belką lub cewką spiralną), który umożliwia sprzęgowi dostosowanie się do równoległych, kątowych i osiowych niewspółosiowości podczas przenoszenia mocy między wałami.
 • Łatwy w instalacji: złącza belek Lovejoy mają jednoczęściową konstrukcję, aby umożliwić łatwy montaż i demontaż z wałów. Jednoczęściowa konstrukcja i wytrzymała aluminiowa konstrukcja tych sprzęgów belek zapewnia również, że sprzęg wymaga minimalnej konserwacji nawet po dłuższym okresie użytkowania.
 • Wykończenie z anodyzowanego aluminium: Łączniki jednobelkowe Lovejoy mają wykończenie z anodyzowanego aluminium, które zapewnia wysoką odporność na ścieranie w niesprzyjających warunkach.

Instalacja

 • Użytkownik powinien najpierw wyrównać oba wały, które mają być połączone i określić, czy ogólne niewspółosiowość można skorygować za pomocą sprzęgła.
 • Wyrównaj piasty sprzęgła na wałach i dokręć śruby sprzęgła za pomocą klucza dynamometrycznego.

Często Zadawane Pytania

Jakie są wczesne objawy nadmiernego zużycia sprzęgieł?

Niektóre zewnętrzne oznaki wskazujące na potencjalną awarię sprzęgła obejmują nienormalny hałas, taki jak piski, piski lub szczękanie; uszkodzone uszczelnienia z powodu wycieku smaru lub zanieczyszczenia; i nadmierne chybotanie lub wibracje.

Jakie rodzaje złączek oferuje Lovejoy?

  Złącza proste szczękowe
 • Sprzęgła z zakrzywionymi szczękami
 • Sprzęgła zębate
 • Złącza typu siatkowego
 • Sprzęgła tarczowe
 • Sprzęgła skrętne
 • Sprzęgła specjalistyczne

Jakie są wymagania dobrego sprzęgła wału?

  Powinno być łatwe do podłączenia i odłączenia.
 • Powinien przenosić pełną moc z jednego wału na drugi bez utraty momentu obrotowego.
 • Powinien utrzymywać wał w dokładnym ustawieniu.
 • Powinno to minimalizować przenoszenie obciążeń udarowych.
 • Nie powinien mieć żadnych wystających części.

Jaka jest różnica między złączami sztywnymi a elastycznymi?

Sprzęgła sztywne zapewniają sztywne połączenie między dwoma mocno połączonymi wałami i ułatwiają sprzęgło płynne przenoszenie momentu obrotowego w całym systemie. Sprzęgła elastyczne zapewniają elastyczne połączenia i istnieje ryzyko utraty części momentu obrotowego podczas przenoszenia.

Jakie są zalety sprzęgieł elastycznych?

Sprzęgła elastyczne mają przewagę nad sprzęgłami sztywnymi ze względu na nieuniknioną niewspółosiowość wałów w maszynie. W sprzęgle elastycznym ruch między wałami jest możliwy w wyniku rozszerzalności cieplnej.

Jakie inne warianty sprzęgieł Lovejoy oferują Raptor Supplies?

Raptor Supplies, a trusted Lovejoy distributor, offers a vast range of couplings including bellows shaft couplings, ES Series single beam set screw style couplings and sprzęgła oldhama.

Gdzie jest siedziba Lovejoy?

Lovejoy Inc. ma siedzibę w Downers Grove, Illinois, USA

Która firma jest właścicielem Lovejoy Inc.?

Firma Timken, światowy lider w dziedzinie łożysk i produktów do przenoszenia napędu, jest właścicielem firmy Lovejoy.

Jesteśmy tutaj aby pomóc!

Szukasz części nie wymienionej tutaj?