Źródło dowolnej części Zapytaj teraz

Wiele Purchase Opcje Zapytanie ofertowe

Warunki NET30 Złóż wniosek o konto handlowe

ALLEGRO BEZPIECZEŃSTWO Osiowe dmuchawy przeciwwybuchowe, moment obrotowy 3/4 KM


Branże zajmujące się chemiCale, ziarna, farba, paliwo, kurz, materiały wybuchowe, włókna, materiały wszechobecne i drobne cząstki niewątpliwie chciałyby zainstalować dmuchawę przeciwwybuchową. Wentylatory te mają obudowę ochronną i oprócz zapewnienia wentylacji zapobiegają wybuchom i iskrzeniu, które mogą wystąpić w niestabilnych środowiskach...ilację i zapewnienie bezpieczeństwa pracowników. Od 1987 roku Allegro Industries oferuje sprzęt bezpieczeństwa, w tym maski oddechowe, wentylatory i dmuchawy, pompy, źródła powietrza i systemy spawalnicze SAR. Raptor Supplies jest zaufanym dostawcą Allegro katalog produktów.czytaj więcej

Filtruj
StylModelNapięcieCena
A
9503
115 V13745,45zł
B
9503-E
220 V15688,64zł

Osiowe dmuchawy przeciwwybuchowe, moment obrotowy 3/4 KM

Allegro Dmuchawy przeciwwybuchowe nadają się do zamkniętych przestrzeni w środowiskach przewodzących ładunki elektrostatyczne. Urządzenia te służą do wentylacji niebezpiecznych miejsc, w których znajdują się materiały palne lub łatwopalne. Wyposażone są w silniki jednofazowe, które zawierają wtyczkę napięciową z certyfikatem UL i NEMA do użytku z gniazdem przeciwwybuchowym (sprzedawanym osobno) oraz uchwytem do przenoszenia. Obudowa ABS i kompaktowa konstrukcja tych modeli odśrodkowych zapewniają nieiskrzące i bezpieczne przechowywanie dmuchaw bez poświęcania odpowiednio przepływu powietrza. Allegro Dmuchawy przeciwwybuchowe są w stanie zapewnić moment obrotowy 3/4 KM i są wyposażone w żelazną skrzynkę montażową z potrójną powłoką zabezpieczającą przed korozją. Wyposażone są w sprężynowe drzwi, które chronią przed kurzem i zanieczyszczeniamicepTacle, gdy wtyczka nie jest używana. Jednakże, gdy korek jest w użyciu, wewnątrz re . znajduje się neoprenowa uszczelkacepUszczelki tacle chroniące przed wodą, brudem i innymi ciałami obcymi. Wybierz z szerokiej gamy tych Allegro odśrodkowe dmuchawy przeciwwybuchowe o dużej wytrzymałości, dostępne z wtyczką 115 V i 220 V włączone Raptor Supplies.
Raptor Supplies jest zaufanym dostawcą Allegro dmuchawy przeciwwybuchowe, które pomagają utrzymać warunki atmosferyczne i poziom tlenu w obszarach niebezpiecznych, wykorzystując odpowiednią wentylację do usuwania palnych, zapalnych lub palnych cząstek.

Używa

Allegro Dmuchawy przeciwwybuchowe oferują szeroką gamę funkcji, dzięki czemu są przydatne w ciężkich operacjach, takich jak młyny, elektrownie, magazyny, zbiorniki, kabiny lakiernicze, przestrzenie zamknięte lub inne obszary, w których mogą znajdować się palne pyły, opary, materiały wszechobecne lub gazy obecny.

Mechanizm pracy

Allegro Dmuchawy przeciwwybuchowe mają obudowę ochronną zaprojektowaną w celu wyeliminowania iskier podczas ich włączania i wyłączania. Dla dodatkowej ochrony łopatki są wykonane z polietylenu i nie kumulują elektryczności statycznej, dzięki czemu wentylują niebezpieczne powietrze. Allegro dmuchawy wentylacyjne wykorzystują system zaciskowy, który umożliwia personelowi szybkie przymocowanie kanistrów po stronie wylotowej w celu wentylacji lub po stronie wejściowej w celu ekstrakcji, bez konieczności użycia narzędzi. Nie zaleca się jednak stosowania przewodów o zbyt małej średnicy na przewodach zasilających lub przedłużaczach, ponieważ ograniczy to niekorzystnie silniki dmuchaw do obciążenia znamionowego i zdolności rozruchowej.

Funkcje

 • Allegro Dmuchawy przeciwwybuchowe mają konstrukcję polietylenową zapewniającą odporność na korozję i uderzenia, a także łatwą w czyszczeniu.
 • Są skonfigurowane z jednoczęściową obudową ABS, aby zapewnić nieiskrzące bezpieczeństwo i ergonomiczny uchwyt do przenoszenia.
 • Modele te mają kompaktową konstrukcję, która ułatwia użytkowanie i przechowywanie bez poświęcania przepływu powietrza.
 • Wyposażone są w silniki jednofazowe z wtyczką napięciową z certyfikatem UL i oceną NEMA do użytku z gniazdem przeciwwybuchowym (sprzedawanym oddzielnie), zapewniając moment obrotowy do 3/4 KM.
 • Te dmuchawy mają aluminiowe koła i piasty, które gwarantują przewodnictwo cieplne i elektryczne.
 • Zintegrowana żelazna skrzynka montażowa ma potrójnie powlekane wykończenie, aby przeciwdziałać reakcjom utleniania na odsłoniętych powierzchniach.
 • Jednostki te są wyposażone w sprężynowe drzwi, które chronią przed kurzem i zanieczyszczeniamicepTacle, gdy wtyczka nie jest używana.
 • Te Allegro odśrodkowe, ciężkie, przeciwwybuchowe dmuchawy są dostępne w 115V i 220V warianty włączone Raptor Supplies.

Kompatybilne akcesoria

Instalacja

 • Poprzez oględziny upewnić się, że dmuchawa jest w oryginalnej, fabrycznej konfiguracji i nie była modyfikowana. Wszelkie modyfikacje mogą skutkować potencjalnie niebezpiecznymi konfiguracjami, które mogą prowadzić do uszkodzenia mienia i/lub obrażeń personelu.
 • Zamocuj system kanistrowy z szybkozłączką do wyciągu lub wentylacji powietrza bez użycia narzędzi.
 • Sprawdź, czy dmuchawa korzysta z odpowiednich wtyczek NEMA i przewodów elektrycznych. Wszystkie instalacje i połączenia okablowania elektrycznego muszą być zgodne ze wszystkimi obowiązującymi przepisami lokalnymi i statutami NEC.
 • Właściwe i bezpieczne uziemienie silnika dmuchawy jest wymagane, aby zapobiec obrażeniom personelu lub porażeniom elektrycznym. Użyj przerywacza obwodu ziemnozwarciowego (GFCI), aby wykryć niewielkie nierównowagi w obwodzie, które mogą być spowodowane upływem prądu lub odcięciem prądu.
 • Upewnij się, że dmuchawa pracuje w pozycji poziomej, aby spełnić definicję obudowy.

Często zadawane pytania