TYGON

FILTRY

Instalacja wodna

Pneumatyka

O Tygonie

Katalog Tygon obejmuje przewody, węże i złączki, taśmy samoprzylepne, systemy filtracji i urządzenia do zgrzewania na gorąco. Tygoń rury jest idealny do krytycznego przesyłania płynów i dozowania napojów. Te elastyczne rurki są wykonane z PVC, co zapewnia odporność na ścieranie, zużycie i korozję oraz zapewnia wytrzymałość na rozciąganie do 1800 psi. Oferują maksymalną twardość 56 Shore A i mogą pracować w temperaturach od -67 do 165 stopni F.

Główne nazwy handlowe

Często Zadawane Pytania

Czy ftalany są niebezpieczne dla ludzi?

Są szkodliwe dla układu neurologicznego i rozrodczego człowieka, zwłaszcza dzieci.

Z jakimi normami prawnymi są zgodne jednostki Tygon S3?

Spełniają normy FDA, NSF, 3-A i REACH.

Co to jest DEHP?

DEHP to bezwonny i bezbarwny organiczny związek chemiczny dodawany do tworzyw sztucznych w celu nadania im elastyczności.

Z czego wykonane są węże Tygon S3?

Rurki Tygon S3 nie zawierają ftalanów i są produkowane z plastyfikatora pochodzenia biologicznego lub NIEDEHP.

Jak prawidłowo ciąć rurki Tygon?

  • Użyj stałego markera lub kółka tnącego, aby zaznaczyć rurkę w miejscu, w którym należy ją przeciąć.
  • Mocno zaciśnij rurkę w imadle lub zacisku, aby zapobiec jej przesuwaniu się podczas cięcia.
  • Użyj ostrego, czystego obcinaka do rurek (specjalnie zaprojektowanego do rurek plastikowych) i obracaj rurkę wokół niej, delikatnie dociskając.
  • Unikaj używania ostrza, ponieważ może ono zmiażdżyć lub zdeformować rurkę podczas cięcia.
  • Upewnij się, że kółko tnące jest wyrównane z zaznaczoną linią i obracaj obcinarkę w jednym kierunku, aż do całkowitego przecięcia rurki.
  • Po cięciu usuń wszelkie zadziory po wewnętrznej i zewnętrznej stronie krawędzi za pomocą gratownika lub papieru ściernego.
  • Teraz wyczyść krawędź cięcia suchą szmatką, aby usunąć kurz i zanieczyszczenia przed wykonaniem jakiegokolwiek połączenia.

Czy rury Tygon mogą być używane do zastosowań wysokociśnieniowych?

Tak, termoplastyczne przewody rurowe Tygon mają wzmocnienie z oplotu, które pomaga im wytrzymać zastosowania pod wysokim ciśnieniem.

Czy rurki Tygon mogą być używane w zastosowaniach medycznych?

Przewody Tygon ND 100-80 są używane w przemyśle medycznym i są dostępne w pięciu bardzo małych rozmiarach do różnych zastosowań. Ta rura ma wyższą twardość, aby zapewnić sztywność, umożliwiając łatwą obsługę, a jednocześnie jest wystarczająco miękka, aby zmniejszyć problemy, takie jak zaginanie i przebijanie. Posiada wewnętrzny otwór z przezroczystego szkła, który ułatwia monitorowanie wizualne podczas stosowania roztworów dożylnych, dializ i innych urządzeń medycznych.