ROBERTSHAW

Od 1899 r. Robertshaw produkuje zaawansowane sterowniki i termostaty idealne do zastosowań motoryzacyjnych, transportowych, grzewczych, magazynowych i zaopatrzenia w wodę. Globalna siedziba firmy Robertshaw znajduje się w Itasca, Illinois, USA, a firma posiada 12 zakładów produkcyjnych i 3 centra inżynieryjne zajmujące się dystrybucją termostatów i elektronicznych systemów sterowania Robertshaw. Czytaj więcej

FILTRY

HVAC i chłodnictwo

Instalacja wodna

Electrical

Pneumatyka

Meble dla hoteli i restauracji

Instrumenty testowe

Spawanie

Konserwacja floty i pojazdów

Bezpieczeństwo

Narzędzia ręczne

HVAC i chłodnictwo FILTRY

Sterowanie HVACWyświetl wszystkie

 • Przełączniki ciśnieniowe kanałowe

  Te uniwersalne czujniki ciśnienia powietrza są idealne do użytku z filtrami powietrza klimatyzowanego, wężownicami chłodniczymi lub jednostkami opalanymi gazem. Posiadają nastawy regulowane w zakresie od 0.10 do 10 w WC oraz przełącznik migowy z 3 męskimi, 90 stopniowymi szybkozłączami.

 • Sterowanie urządzeniami elektrycznymi

  Elektryczne sterowanie gotowaniem / okrągłe lampki kontrolne są idealne do użytku z urządzeniami wymagającymi ochrony przed temperaturą, takimi jak kuchenki kuchenne, kuchenki indukcyjne i podgrzewacze wody. Posiadają funkcję ręcznego resetowania i automatycznego łączenia operacji dla różnych wymagań i mogą pracować w temperaturach do 600 stopni Fahrenheita.

 • Sterowanie zapalnikami pieca

  Te elementy sterujące zapłonem są wyposażone w funkcję prostowania płomienia z półprzewodnikową logiką i wykrywaniem płomienia, aby zapewnić prawidłowe działanie przerywanego pilota zapłonu. Są kompatybilne ze skroploną ropą naftową i gazem ziemnym i wytrzymują szybkość spalania palnika do 320000 XNUMX BTUh.

 • Sterowanie urządzeniami gazowymi

  Sterowniki urządzeń gazowych firmy Robertshaw obejmują akcesoria zamienne, takie jak zapalniki do piekarników z gorącą powierzchnią, zawory elektromagnetyczne, piloty do spalania i zestawy termostatów do rusztów/piekarników, a także moduły zapłonu iskrowego, które są odpowiednie do użytku z różnymi termostatami marki.

 • Zawory gazowe

  Zawory gazowe Robertshaw LP / NG są przeznaczone do kontrolowania przepływu gazów, takich jak tlen, płynna ropa naftowa i gaz ziemny. Są one dostępne w kombinacjach, szybko/wolno/standardowo otwierających się i z zaworami o małej przepustowości, z rozmiarami wlotów w zakresie od 1/2 do 1 cala.

 • Zawory zwrotne pompy ciepła
 • Termostaty napięcia sieciowego
 • Termostaty niskiego napięcia
 • Elementy pilota i zapłonu

  Systemy lub komponenty pilotowe i zapłonowe Robertshaw ułatwiają zapłon gazów odlotowych / gazów odlotowych z pochodni morskich i lądowych. Stosowane są w systemach gazu ziemnego. Systemy te oferują również urządzenia wykrywające płomień, które zapewniają automatyczne sekwencjonowanie zapłonu gazów odlotowych.

 • Akcesoria do termostatów

  Akcesoria termostatu Robertshaw obejmują pokrętła temperatury, które są zaprojektowane tak, aby odpowiednio przesuwać się w górę i w dół wraz ze wzrostem i spadkiem temperatury. Charakteryzują się plastikową konstrukcją zapewniającą sztywność strukturalną i przenośność.

 • Osłony termostatu

Chłodnictwo klimatyzacyjneWyświetl wszystkie

 • Sterowanie chłodnicze

  Uniwersalne niskie temperatury Robertshaw pomagają w utrzymywaniu i regulowaniu ciśnień, temperatur i prędkości wentylatorów w celu zapewnienia energooszczędnych systemów zamrażania. Zapewniają regulację temperatury w zakresie od -5 stopni do 38 stopni Fahrenheita z oryginalnym sterowaniem.

O Robertshaw

Robertshaw produkuje wielofunkcyjne sterowniki do pralek, lodówek, zmywarek, kostkarek do lodu i podgrzewaczy wody. Te modele termostatów Robertshaw są produkowane zgodnie z normami UL, ISO, EN i CSA. Obszerny katalog termostatów Robertshaw obejmuje elementy pilotowe i zapłonowe, czujniki drgań, transformatory klasy 2 i powiązane akcesoria do zastosowań w branży HVAC/R i transportowej. Programowalne termostaty Robertshaw są przeznaczone do sterowania ogrzewaniem i chłodzeniem w zastosowaniach komercyjnych, które umożliwiają regulację temperatury zgodnie z szeregiem zaprogramowanych ustawień. Dają użytkownikom większą kontrolę, oferując bardziej energooszczędną wydajność niż nieprogramowalne termostaty Robertshaw (ponieważ temperatura dostosowuje się automatycznie w zaplanowanym czasie). Akcesoria do termostatów marki, takie jak piloty kominkowe i regulatory temperatury, nadają się do modernizacji dekoracyjnych kominków gazowych. Raptor Supplies oferuje szeroką gamę termostatów Robertshaw, zapłonu pieców, sterowników gazowych podgrzewaczy wody i transformatorów klasy 2.

Rzeczy do rozważenia

Alternatywne odsyłacze

Numery Kod producenta firmy Robertshaw (numery części producenta) krzyżują indywidualne odniesienia z równoważnymi numerami modeli White-Rodgers. Tak więc, jeśli szukasz termostatu konkurencji, który jest niedostępny lub przestarzały, są szanse Raptor Supplies posiada odpowiednik starego termostatu Robertshaw. Klienci mogą również odnieść się do większości elementów sterujących zasilaniem, korzystając z ostatnich pięciu cyfr numeru modelu.

Wysyłka

Katalogi okablowania termostatów Robertshaw są małe i lekkie. Mogą wymagać starannego pakowania, ponieważ niektóre produkty mogą ulec uszkodzeniu podczas transportu. Dlatego te termostaty Robertshaw są dostarczane przesyłką kurierską, a nie drogą lotniczą.

Główne nazwy handlowe

Przełącznik Robertshaw Commercial Infinite Uni-Kit

Komercyjne przełączniki Uni-Kit firmy Robertshaw to przełączniki obrotowe, które regulują moc rozpraszaną przez element grzejny. Te kompaktowe jednostki są montowane za pomocą śruby lub tulei i są używane na płytach grzejnych,...Czytaj więcej 

Zawory gazowe serii 700 Robertshaw Unitrol

Zawory gazowe Robertshaw Unitrol 700 Series służą do izolowania przepływu gazu. Zawierają gaz pilotowy i ręczny zawór główny, pilotowy zawór regulacyjny, oddzielny automatyczny pilot zabezpieczający v...Czytaj więcej 

Przewagi konkurencyjne Robertshawa

Technologia Robertshaw eST

Firma Robertshaw spełniła zapotrzebowanie na elektryczne podgrzewacze wody, które można podłączyć do sieci odpowiedzi na zapotrzebowanie zakładu energetycznego, dzięki czemu zużycie energii elektrycznej może być optymalizowane automatycznie. Technologia eST firmy Robertshaw została zaprojektowana tak, aby była wstecznie kompatybilna w podgrzewaczach wody z bieżącym sterowaniem, a także zachowywała konstrukcję sztuk.

Uproszczony system typu „wszystko w jednym”.

Zarządzanie wieloma dostawcami zapalników, palników, regulatorów ciśnienia gazu, zaworów gazowych i termostatów komplikuje proces gotowania. Wykorzystując analityczne i wyrafinowane podejście, Robertshaw opracował innowacyjny, kompleksowy system gazowy z bezpośrednim zapłonem iskrowym z jednego źródła, co upraszcza czas pracy i oszczędza. Ta technologia ogranicza problemy w terenie i zapewnia gotową, przetestowaną pod kątem szczelności wydajność.

Często Zadawane Pytania

Jak używać starego termostatu Robertshaw?

 • Przesuń przełącznik systemu do pozycji zimnej lub gorącej.
 • Naciśnij przycisk programu i przytrzymaj go przez 3 sekundy.
 • Migające w górnej części wyświetlacza naciśnij przyciski, aby wybrać czas (tryb poranny, dzienny, wieczorny i nocny) rozpoczęcia programu.
 • Użyj strzałek w górę i w dół, aby wybrać temperaturę.
 • Naciśnij zaprogramowany przycisk „a”, aby przejść do następnego programu.
 • Powtórz te same czynności dla wszystkich programów w dni powszednie.

Co oznacza system 2 na termostacie?

Funkcja „System włączony 1” wskazuje, kiedy jest zasilany stopień chłodzenia lub ogrzewania, podczas gdy „System włączony +2” wskazuje, kiedy włączony jest drugi stopień.

Jak zresetować termostat Robertshaw?

Aby zresetować termostat Robertshaw, użyj małego przedmiotu, takiego jak spinacz do papieru lub wykałaczka, i delikatnie naciśnij przycisk znajdujący się w małym otworze z przodu obudowy termostatu, oznaczonym jako „reset”.

Jaka jest żywotność termostatu domowego?

Żywotność termostatów zależy od marki, modelu i typu termostatu. Zazwyczaj nie mają ustalonej żywotności na naprawę, konserwację lub wymianę, ale ogólnie oczekuje się, że termostat będzie działał co najmniej 10 lat.

Co spowodowałoby, że termostat przestałby działać?

Incydenty, takie jak postrzępione przewody, luźne połączenia i stare przewody, mogą spowodować, że termostaty w końcu stracą połączenie z systemem grzewczym lub AC, a tym samym kończą jego działanie.

Jak zainstalować termostat Robertshaw?

 • Umieść termostat około 5 stóp nad podłogą, w miejscu o dobrej cyrkulacji powietrza, aby utrzymać średnią temperaturę w pomieszczeniu.
 • Unikaj instalacji w sytuacjach, w których na termostat mogą mieć wpływ martwe punkty, przeciągi, światło słoneczne, kanały gorącego lub zimnego powietrza, ukryte rury, kominy, urządzenia i ściany zewnętrzne.
 • Zainstaluj podstawę, wiercąc otwory pilotażowe 3/16 cala w żądanym miejscu i użyj dostarczonych kotew do płyt kartonowo-gipsowych lub tynku.
 • Zapewnij zasilanie: Aby uzyskać zasilanie 24 V AC, podłącz wspólną stronę transformatora do zacisku C na podstawie termostatu. Aby uzyskać zasilanie bateryjne, włóż 2 dołączone baterie alkaliczne typu „AA” do komory baterii znajdującej się w tylnej obudowie termostatu. Upewnij się, że bieguny dodatnie (+) i ujemne (-) baterii są prawidłowo umieszczone w komorze baterii.
 • Podłącz przewody dokładnie.
 • Przymocuj termostat do podstawy, ostrożnie dociskając do niego korpus termostatu, aż zatrzaśnie się na swoim miejscu.
 • Na koniec włóż skróconą kartę referencyjną do gniazda w górnej części termostatu.