Dystrybutor przełączników i czujników poziomu Madison | Raptor Supplies Polska

MADISON

FILTRY

Lakierki

Electrical

Magazynowanie

Instrumenty testowe

Lakierki FILTRY

Sterowanie pompąWyświetl wszystkie

 • Przełączniki pływakowe

  Czujniki optyczne, przełączniki przechylno-pływowe i przełączniki przewodności idealne do stosowania z płynami półstałymi, szlamami lub olejem w wyzwalaczach alarmów wysokiego/niskiego poziomu, zbiornikach przelewowych i wychwytujących wycieki oraz pompach. Wyposażony w pływak z polipropylenu / EPDM, który może wytrzymać maks. temperatura 221 st

 • Czujniki natężenia przepływu
 • Bezkontaktowe czujniki poziomu

  Ultradźwiękowe czujniki poziomu ciągłego umożliwiające bezkontaktowy pomiar poziomu cieczy w mediach półstałych, lepkich i korozyjnych w przepływach zamkniętych/otwartych kanałów. Wyposażony w samoczyszczącą powierzchnię czujnika z możliwością odfiltrowania fałszywego echa i sygnał z kompensacją temperatury dla lepszej dokładności

O Madison

W katalogu produktów firmy znajdują się przełączniki, pływaki, wskaźniki i czujniki. Przełączniki pływakowe Madison służą do pomiaru poziomu cieczy za pomocą czujników z elektrycznym wyjściem stykowym. Są również dostępne w wariantach czujników optycznych i przewodności, które są odporne na ekstremalne temperatury, ciśnienia i wibracje. Przełączniki poziomu cieczy firmy Madison są wyposażone w alarm wysokiego poziomu i są stosowane w systemach kontroli cieczy, aby zapobiec rozlaniu i przelaniu się płynów. Marka wskaźniki poziomu taśmy użyj pływaka magnetycznego, aby odczytać poziom cieczy. Są szeroko stosowane w beczkach i zbiornikach magazynowych.

Przewagi konkurencyjne Madison

Miniaturowe, ciągłe, płynne czujniki poziomu

Są przeznaczone do monitorowania dozowanych nawozów rolniczych i chemikaliów o wysokiej wartości, monitorowania poziomu zbiorników i aplikacji smarowania. Czujniki te są w stanie zmieścić się w małych zbiornikach (4 - 5 cali). Kompaktowe wymiary pływaka i trzpienia oraz mała strefa nieczułości zajmują niewiele miejsca w zbiorniku, co prowadzi do większej pojemności użytkowej zbiornika.

Często Zadawane Pytania

Jaka jest dokładność jednopunktowego wyłącznika pływakowego Madison? Jaka jest jego powtarzalność?

Przełączniki pływakowe Madison są dokładne w zakresie 1/8 cala od środka skoku pływaka, z histerezą 1/16 cala. Każdy przełącznik może przełączać się powtarzalnie w zakresie 1/32 cala.

Jak podłączyć pływakowy przełącznik poziomu do pompy lub zaworu, jednocześnie chroniąc go przed wysokim prądem używanym przez te urządzenia?

W większości zastosowań do odizolowania łączników pływakowych od urządzenia potrzebny jest przekaźnik. Łącznik pływakowy jest połączony szeregowo z cewką wejściową przekaźnika, która pobiera prąd mniejszy niż 500mA. Gdy łącznik jest zamknięty, cewka przekaźnika zostaje aktywowana i zamyka styki wyjściowe. Styki te włączają lub wyłączają wysoki prąd zgodnie z wymaganiami urządzenia.

Jakie zalety mają bezdotykowe czujniki poziomu Madison?

 • Czujniki Madisona nie dotykaj mierzonej substancji. Dlatego istnieje mniejsze ryzyko skażenia.
 • Nadają się zarówno do cieczy, jak i ciał stałych.
 • Wymagane są czujniki bezdotykowe mniej konserwacji.

Jakie czynniki należy wziąć pod uwagę przy wyborze czujników Madison?

Należy wziąć pod uwagę takie czynniki, jak rodzaj mierzonej substancji, zakres pomiarowy, warunki środowiskowe, wymagana dokładność i specyficzne wymagania branżowe.

Jakie są typowe zastosowania przełączników pływakowych Madison?

 • Pompy ściekowe: Do kontrolowania poziomu wody w studzienkach ściekowych.
 • Szamba: Monitorowanie i kontrola poziomu ścieków.
 • Zbiorniki przemysłowe: Zarządzanie poziomem cieczy w procesach przemysłowych.

Czy przełączniki Madison mogą być używane zarówno z alarmami wysokiego, jak i niskiego poziomu?

Tak, Madison przełącza można skonfigurować tak, aby wyzwalał alarmy zarówno w przypadku wysokiego, jak i niskiego poziomu cieczy. Ta podwójna funkcjonalność jest przydatna w zastosowaniach, w których utrzymanie poziomów w określonym zakresie ma kluczowe znaczenie.