GRUVLOK

Siedziba Gruvlok znajduje się pod adresem 2 Holland Way Exeter, New Hampshire. Produkuje złącza rowkowane, zawory, armaturę i okucia. Czytaj więcej

FILTRY

Instalacja wodna

sprzęt komputerowy

Magazynowanie

HVAC i chłodnictwo

Narzędzia ręczne

Electrical

surowce

Zapięcia

Smarowanie

O Gruvlok

Gruvlok, spółka zależna Anvil International, jest wiodącym producentem łączników rurowych i zaworów do zastosowań mechanicznych, hydraulicznych, naftowych i gazowych oraz przeciwpożarowych. Obszerny katalog Anvil Gruvlok obejmuje zawory motylkowe i łączniki rur żelaznych, takie jak łączniki, zaciski, adaptery, trójniki, kołnierze i zaślepki. Seria Gruvlok 7001 złącza są zaprojektowane zgodnie z normami ASME, ASTM i NFPA i nadają się do wykonywania połączeń między rurami o podobnych wymiarach. Te elastyczne rury końcowe składają się z rowkowanego połączenia i korpusu z żeliwa sferoidalnego z uszczelką EPDM, która zapewnia długotrwałe uszczelnienie w ekstremalnych warunkach pogodowych. Są w stanie przenosić obciążenia w zakresie od 12000 do 35000 funtów i mogą wytrzymać ciśnienie do 750 psi. Zawory motylkowe z serii 7700 tej marki ułatwiają połączenie trzpienia z tarczą w celu uzyskania błędu zerowego luzu oraz funkcję ładowania DISC-TO-SEAT, która utrzymuje szczelne uszczelnienie trzpienia, niezależnie od położenia tarczy. Zawory te są dostępne z rozstawem śrub 3 i 5 cali oraz z wariantami z dźwignią i przekładnią.

Rzeczy do rozważenia

Wysyłka

Te złącza i kształtki Gruvlok są małe i wymagają kompaktowego opakowania. Dlatego dostarczane są w paczkach składających się z kilku sztuk. Nadają się do wysyłki kurierskiej, a nie lotniczej.

Główne nazwy handlowe

Często Zadawane Pytania

O co należy zadbać korzystając z okuć Gruvlok?

 • Sprawdzić końce rur pod kątem prawidłowych wymiarów rowków i upewnić się, że rura nie ma wgnieceń, występów lub innych wad, które mogłyby uniemożliwić prawidłowe uszczelnienie uszczelki.
 • Nałożyć cienką warstwę smaru Gruvlok na zewnętrzną powierzchnię i uszczelnić wargi uszczelki. W niektórych przypadkach należy nasmarować całą powierzchnię uszczelki.
 • Upewnij się, że żadne obce cząstki nie przyklejają się do smarowanych powierzchni.

Jak zainstalować uszczelkę?

 • Umieścić uszczelkę na końcu rury, upewniając się, że krawędź uszczelki nie wystawa poza koniec rury.
 • Odwróć uszczelkę na lewą stronę, nasmaruj ją i nasuń na koniec rury.
 • Wciągnij uszczelkę na miejsce, wyśrodkowując ją między rowkami na każdej rurze po wyrównaniu dwóch końców rur.
 • Uszczelka nie powinna sięgać do rowka na żadnej rurze.
 • Odkręć jedną nakrętkę i poluzuj drugą.
 • Umieść jedną obudowę na górze uszczelki, upewniając się, że wypusty obudowy pasują do rowków rury.
 • Przesuń drugą obudowę nad uszczelkę i wejdź w rowki na obu rurach, upewniając się, że pióro i wgłębienie każdej obudowy są odpowiednio dopasowane.
 • Ponownie włóż śrubę i dokręć obie nakrętki naprzemiennie i równomiernie, zachowując równomierne odstępy między zaciskami śrubowymi.

Jak zapewnić prawidłową instalację sprzęgła?

Sprawdź wzrokowo obie strony złącza, aby upewnić się, że szczeliny między zaciskami śrubowymi są równomiernie rozmieszczone i równoległe. Przed oddaniem sprzęgła do eksploatacji należy skorygować wszelkie odchylenia.